هفته سوم، روز 17

پا

هفته سوم، روز 17


نظم آرنولد عاملی بود که نه تنها او را در بدنسازی به یک اسطوره تبدیل کرد بلکه باعث شد در دنیای سینما و بعدها سیاست نیز فردی بسیار موفق تبدیل شود.

تا الان باید قطعاً متوجه شده باشید که ورزش کردن و غذاخوردن مانند آرنولد کاری بسیار سخت است. با این وجود باید به آن به دید یک موقعیت برای پیشرفت نگاه کنید. آرنولد می گوید یکی از بهترین مزیت های بدنسازی این است یک راه بسیار عالی برای منظم تر شدن و کنترل مابقی بخش های زندگی است.

ممکن است تصور کنید بدنسازی و نظم حاصل از آن تنها باعث می شود زمان خود را بهتر مدیریت کنید و تغذیه منظم و اصولی داشته باشید. اما در سال 1969 آرنولد و هم اتاقی جدیدش یعنی فرانکو کلمبو توانستند در سنین جوانی زندگی خود را سامان بدهند. آرنولد می گوید خانه ما همیشه بسیار تمیز بود، به صورت منظم جارو می کشیدیم و هیچوقت ظرفی کثیف در سینک باقی نمی ماند. حتی مانند سربازان در پادگان نظامی بلافاصله پس از بیدار شدن تخت خود را مرتب می کردیم. هر دوی ما افرادی منظم بودیم و صبح ها سروقت بیدار می شدیم سپس با ظاهری آراسته و مرتب به بیرون از خانه می رفتیم. هرچقدر این سبک زندگی را بیشتر ادامه می دادیم بیشتر به آن عادت پیدا می کردیم. آپارتمان ما همیشه از مابقی خانه ها تمیزتر بود.

آرنولد

همان طور که برای به پایان رساندن نیمی از تمرینات این هفته آماده می شوید از خودتان بپرسید که آیا فردی منظم هستید؟ آیا اتاق یا محل زندگی شما همواره تمیز است؟ شما از نظم و اصولی که در بدنسازی می آموزید می توانید در هر بخش دیگر زندگی خود استفاده کنید.

روز 17: پا
1

اسکوات

5 ست 8 – 12 تکرار2

ددلیفت رمانیایی

5 ست 8 – 12 تکرار3

صبح بخیر

5 ست 8 – 12 تکرار4

قیچی با هالتر

5 ست 8 – 12 تکرارسوپرست:
5

جلو پا دستگاه

5 ست 8 – 12 تکرار


پشت پا نشسته

5 ست 8 – 12 تکرارسوپرست:
6

ساق ایستاده با دستگاه

5 ست 8 – 12 تکرار


ساق پا نشسته

5 ست 8 – 12 تکرار7

شکم کرانچ با سیم کش

5 ست 8 – 12 تکرار

BMI خودتون رو بدونید

Body Mass Index یا BMI معیار اندازه گیری چربی بدن هست و دونستنش برای شما خیلی اهمیت داره.

CM
KG