هفته چهارم، روز 24

پا

هفته چهارم، روز 24


همان طور که در حال نزدیک شدن به نیمه برنامه بدنسازی آرنولد هستید باید بیشتر از گذشته به برنامه تغذیه متعهد باشید. قدم به قدم با آرنولد پیش بروید تا موفق شوید.

هنوز چهار روز دیگر تا وعده آزاد یا چیت میل فاصله دارید، اما آیا واقعاً تغذیه را رعایت می کنید؟ علی رغم اینکه آرنولد فردی خوش اشتها بود، همیشه به شدت به برنامه تغذیه بدنسازی خود مقید بود. زیرا او می دانست تبدیل شدن به بهترین بدنساز دنیا نیازمند داشتن بهترین برنامه تغذیه است.

اِد کورنی در مورد نحوه غذا خوردن آرنولد می گوید: من و آرنولد همیشه می خواستیم پیشرفت کنیم و بهتر شویم بنابراین سخت تمرین می کردیم و بسیار خوب غذا می خوردیم. ما یک استیک سفارش می دادیم، سپس با استفاده از یک دستمال کاغذی روغن اضافه آن را می گرفتیم. زمانی که خانه بودیم تُن ماهی، تخم مرغ و سیب زمینی را مخلوط کرده و می خوردیم. برای آنکه وسوسه خوردن غذاهای ناسالم را نداشته باشیم، آن ها را خریداری نمی کردیم و در خانه نگه نمی داشتیم.

  • آرنولد

متن بالا را دو مرتبه بخوانید و از خود بپرسید آیا خوراکی های موجود در خانه شما سالم هستند؟ آیا آن ها در رسیدنِ شما به اهداف بدنسازی خود کمک می کنند؟ شما برای انجام تمرینات بدنسازی و رشد کردن نیاز به انرژی دارید. آیا انرژی مورد نیاز خود را از غذاهای بی ارزش و ناسالم تامین می کنید؟ شاید زمان آن رسیده است که اصولی در مورد تغذیه خود فکر کنید.

روز 24: پا
1

اسکوات

5 ست 8 – 12 تکرار2

ددلیفت رمانیایی

5 ست 8 – 12 تکرار3

صبح بخیر

5 ست 8 – 12 تکرار4

قیچی با هالتر

5 ست 8 – 12 تکرارسوپرست:
5

جلو پا دستگاه

5 ست 8 – 12 تکرار


پشت پا خوابیده

5 ست 8 – 12 تکرارسوپرست:
6

ساق ایستاده با دستگاه

5 ست 8 – 12 تکرار


ساق پا نشسته

5 ست 8 – 12 تکرار7

شکم کرانچ با سیم کش

4 ست 25 تکرار

BMI خودتون رو بدونید

Body Mass Index یا BMI معیار اندازه گیری چربی بدن هست و دونستنش برای شما خیلی اهمیت داره.

CM
KG