هفته پنجم، روز 31

پا

هفته پنجم، روز 31


آرنولد در بعضی از مسابقات حساس خود قهرمان نمی شد، با این حال می دانست بهترین ها تنها با آزمودن خود در مقابل بهترین ها موفق می شوند.

مرحله دوم از سعود آرنولد به سکوی قهرمانی با رقابت با بدنساز کوبایی الاصل یعنی سرجیو الیوا همراه بود. او نه تنها دوبار قهرمان مستر المپیا شده بود بلکه در سال 1968 بدون آنکه هیچ رقیبی به گرد پای او برسد به این مقام دست یافت. او می گوید: با وجود من در آن سال، هیچ کس شهامت قدم گذاشتن روی سکو را نداشت. اما در سال 1969 تنها یک نفر شهامت لازم برای رقابت با او را پیدا کرد. او کسی جز ارنولد نبود که در آن زمان به تازگی عنوان آقای جهان (مستر یونیورس) دوم خود دست یافته بود.

آرنولد پا

آرنولد می گوید: در حال گرم کردن در پشت صحنه بودیم، سرجیو به این معروف بود که همیشه پشت صحنه یک اورکت بلند میپوشه که رقبا نتونن ماهیچه هاش را ببینند، وقتی شد که روی استیج بریم، کتش را درآورد و در مقابل من در راهرو شروع به راه رفتن کرد. او می دونست که من از پشت سر به او نگاه می کنم به همین دلیل ماهیچه های زیربغلش رو منقبض کرد. بزرگترین عضلات زیربغلی بود که تا آن زمان دیده بودم. به اندازه یه سفره ماهی بزرگ بود. عضلات پشت او آن قدر بزرگ بود که مثل یک دیوار مانع عبور نور می شد. با این کار اطمینان پیدا کردم که بانزده خواهم شد.

نفر به نفر فیگور گرفتیم، در ابتدا من سپس سرجیو. تماشاچیان هردو نفر ما را تشویق می کردند. در نهایت داوران اعلام کردند که نمی توانند کسی را به عنوان برنده انتخاب کنند و از ما خواستند که به صورت همزمان روی استیج فیگور بگیریم.

زمانی که روی استیج رفتیم یک نفر فریاد زد: "فیگور بگیرید" ولی تا یک دقیقه هیچکدام کاری نکردیم. هردو در انتظار نفر مقابل بودیم. در نهایت لبخند زدم و یکی از بهتریم فیگورهایم که جفت بازو بود را گرفتم. حضار فریاد زنان من را تشویق کردند. در پاسخ سرجیو فیگور دو دست بالای سر قهرمانیشو گرفت و جمعیت از خود بی خود شد. فریاد "سرجیو سرجیو" تمام سالن را پر کرده بود. من فیگور سینه را اجرا کردم گرفتم و سرجیو نیز این کار را تکرار کرد اما بلافاصله پس از آن با یک فیگور حجم عضلانی خود را به نمایش کشید. من بهترین فیگور که با آن شناخته شده بودم را اجرا کردن ولی کافی نبود، او هنوز از من بهتر بود.

من به لبخند زدن و فیگور گرفتن ادامه دادم زیرا به این دلیل در آن مسابقه شرکت کرده بودم. می دانستم که نسبت به سال گذشته پیشرفت بسیار داشته ام و از همه شرکت کنندگان به جز سرجیو بهتر بودم. می توانستم به خودم آفرین بگویم. من جوان بودم اما سرجیو روزهای کمتری پیش رو داشت و بدون شک هنوز قهرمان بود.

زمانی که داورها او را انتخاب کردند، او در آغوش کشیدم زیرا لیاقت توجه تماشاچیان را داشت. به خودم گفتم من هنوز جوان هستم و به زودی به فرد شماره یک بدنسازی تبدیل می شوم و تمام توجه تماشاچیان از آنِ من خواهد شد.

روز 31، پا
1

اسکوات

8 ست 8 تکرار2

ددلیفت رمانیایی

6 ست 6 تکرار3

قیچی با هالتر

4 ست 4 تکرارسوپرست:
4

جلو پا دستگاه

5 ست 20 تکرار


پشت پا خوابیده

5 ست 20 تکرار5

ساق ایستاده با دستگاه

10 ست 10 تکرار6

شکم کرانچ با سیم کش

4 ست 25 تکرار

BMI خودتون رو بدونید

Body Mass Index یا BMI معیار اندازه گیری چربی بدن هست و دونستنش برای شما خیلی اهمیت داره.

CM
KG