هفته هفتم، روز 46

سینه، پشت، شکم

هفته هفتم، روز 46


عضلات سینه آرنولد مانند یک زره تکامیل یافته بود. او می دانست که عضله سازی به چیزی بیش از بلند کردن وزنه های سنگین نیاز دارد. برای ماهیچه سازی باید نقطه ضعف خود را پیدا کنید و تبدیل کردن آن به نقطه قوت را در اولویت قرار دهید.

در مستر المپیا، عضلات سینه آرنولد با همه رقبای او متفاوت بود. آنها بسیار حجیم و عمیق بودند و البته تکامل یافته و متقارن بودند. این گونه به نظر می رسید که عضلات سینه او از فلز ساخته شده بودند و از گوشت و استخوان نبودند. راز موفقیت او در داشتن بهترین عضلات سینه، انجام دادن مداوم پرس بالا سینه هالتر بود. او در کتاب تحصیلات یک بدنساز گفته است: پرس بالاسینه هالتر شکلی تکامیل یافته به سینه می دهد و کمک می کند بخش های خالی که در اطراف استخوان ترقوه هستند پُر شود.

این حرکت  مانند پرس سینه هالتر نیست و شما نمی توانید در انجام آن از به اندازه پرس سینه هالتر از وزنه سنگین استفاده کنید به همین دلیل است که کسی در با پرس بالاسینه هالتر مسابقه نمی دهد. اما این حقیقت که آرنولد در دوران جوانی خود این تمرین بدنسازی را در آغاز تمرین سینه خود قرار می­داد، نشان از اهمیت آن است. همانطور که به ماهیچه­ های شکم و ساق­ پاهایش اهمیت می­داد، او این گروه عضلات را در اولویت قرار داده بود زیرا آن ها برای خود ضعف می دانست. در حالی که برای دیگران مانند سرگی نوبرت (تنها کسی بود که آرنولد را در مستر المپیا شکست داد) یک نقطه قدرت بود. زمانی که آرنولد توانست نقاط ضعف خود را به نقاط قوت تبدیل کند برای همیشه پیروز باقی ماند.

تمرین آرنولد

روز 46 سینه، پشت، شکم
1

پرس بالاسینه هالتر

10 ست 4 تکرار2

پرس سینه دستگاه

5ست 6 تکرارسوپرست:
3

دستگاه قفسه سینه (باترفلای)

5 ست 12 تکرار


کراس اُوِر

5 ست 12 تکرار4

بارفیکس

50 تکرار در مجموعسوپرست:
5

زیربغل با هالتر

8 ست 8 تکرار


تی بار

8 ست 8 تکرار6

لِگ ریز آویزان

5 ست 25 تکرار

BMI خودتون رو بدونید

Body Mass Index یا BMI معیار اندازه گیری چربی بدن هست و دونستنش برای شما خیلی اهمیت داره.

CM
KG