هفته هشتم، روز 50

سینه، پشت، شکم

هفته هشتم، روز 50


آرنولد می دانست رویاپردازی و تلاش دو مقوله مجزا هستند. اجازه ندهید اشتیاق شما برای فکر کردن به اهداف، شما را را از تلاش برای رسیدن به آنها منحرف کند!

آرنولد، علاوه بر ویژگی های بی­شمار دیگرش، به دلیل قدرت تجسم عالی که دارد شناخته شده است. او در "دانشنامه بدنسازی" نوشته است: من در ذهن خود عضلات دو سر بازوی خودم را مانند قله های کوه می دیدم. در آن شرایط خود را به گونه ای تصور می کردم که با آن بازوها در حال بلند کردن وزنه های بسیار سنگینی بودم. همانطور که در تحصیلات یک بدنساز آمده است، آرنولد علاقه بسیار زیادی به رِج پارک داشت تا حدی که می توانست خود را در اندام رِج پارک تصور کند.

تمرین آرنولد

پس از خواندن این داستان ها به راحتی می توانید آرنولد را فردی خیال پرداز تصور کنید ، اما به گفته بیل دابینز (Dobbins Bill)، نویسنده همکارِ آرنولد در دانشنامه بدنسازی مدرن، چیزی که منجر به چنین موفقیت بی سابقه آرنولد شد تبدیل رویا به واقعیت بود.

او می گوید: کارکردن با آرنولد این حقیقت را به من آموخت که رویاپردازی و هدف گذاری با پیروزی متفاوت است. یک ذهن خلاق همیشه تمایل دارد حقیقت پنهان را متوجه شود. آرنولد علاقه بیشتری به درک حقیقت حاضر دارد تا از آن طریق بتواند راهی پیدا کند تا به اهداف خود دست پیدا کند.

برای مثال در مستر یونیورس سال 1970 زمانی که آرنولد به طور غیرمنتظره ای رقیب قهرمان دوران جوانی خود یعنی رج پارک شد. در آن لحظه زحمات او به نتیجه رسیده بودند اما باید با اسطوره­های کودکی خود رقابت می کرد. او در خاطرات خود نوشت: زمانی که یک خبرنگار از من پرسید از اینکه در حال رقابت با برترین بدنساز دنیا هستم چه احساسی دارم، روحیه خود را باختم اما با جدیت تمام او را تصحیح کردم و گفتم من برترین بدنساز هستم و او دومین برترین بدنساز است زیرا تعداد قهرمانی های من از او بیشتر است.

آرنولد در آن روز با تاجِ پیروزی مسابقه را ترک کرد و گفت: چند سال قبل ممکن بود شرایط متفاوت باشد، اما اکنون نوبت من است که پادشاه باشم. از عهده تمرین امروز خود به خوبی بر آیید و تاج پیروزی را روی سر بگذارید.

روز 50 سینه، پشت، شکم
1

پرس بالاسینه هالتر

10 ست 4 تکرار2

پرس سینه هالتر

5 ست 6 تکرارسوپرست:
3

دستگاه قفسه سینه (باترفلای)

5 ست 12 تکرار


کراس اُوِر

5 ست 12 تکرار4

بارفیکس

50 تکرار در مجموعسوپرست:
5

زیربغل با هالتر

8 ست 8 تکرار


تی بار

8 ست 8 تکرار6

لِگ ریز آویزان

5 ست 25 تکرار

BMI خودتون رو بدونید

Body Mass Index یا BMI معیار اندازه گیری چربی بدن هست و دونستنش برای شما خیلی اهمیت داره.

CM
KG