هفته هشتم، روز 51

سرشانه، بازو و شکم

هفته هشتم، روز 51


رابطه آرنولد و جو وِیدر (بنیان گذار مسترالمپیا) به طرز ناخوشایندی شروع شد، اما زمان زیادd طول نکشید تا آرنولد متوجه شود که با چه موقعیت طلایی روبرو شده است. داستان از این قرار است:

هر ورزشکار سرشناسی داستان متفاوتی در مورد اولین مرتبه ای که با آرنولد ملاقات کرده است دارد. وینس جیروندا او را همیشه چاق یا یک مخزن عظیم باز نشده از عضلات استفاده نشده می نامید. جو وِیدر در خاطرات خود "برادران آهن" می نویسد هنگام ملاقات آرنولد برای اولین بار در سال 1968 از مشاهده میزان عضلات، سایز عالی، تناسب اندام و مهارت او در فیگور گرفتن شگفت زده شد.

او گفته است: من چیزهایی را دیدم که دیگران را بسیار هیجان زده می کرد اما من نمی دانم چه عکس العملی باید داشته باشم. بی پرده بگویم، من فکر کردم عضلات آرنولد بیش از حد بزرگ بودند، اما همه چیز زمانی که او را در پشت صحنه مستر یونیورس دیدم تغییر کرد. او با اشتیاق به کاپ قهرمانی خیره شده بود و در مستر یونیورس سال بعد آن را بدست آورد. او به گونه­ای به کاپ نگاه می کرد که انگار مسحور شده و چنان برق و اشتیاقی در چشم­هایش بود که من هرگز مانند آن را ندیده بودم.

جو ویدر در ادامه می نویسد: اشتیاق طولانی و بیش از حد برای در دست گرفتن آن کاپ قهرمانی را نه تنها می توانستم در وجود او ببینم بلکه می توانستم به راحتی حس کنم. او مانند شوالیه ای بود که رویای پادشاهی را در سر داشت. در این زمان بود که جو وِیدر متوجه شد آرنولد فردی با باوری غیرقابل شکست است و از یک عکاس خواست تا در لحظه قهرمانی از او عکس بگیرد.

تمرین آرنولد

جو ویدر می نویسد: هیچ چیز در جهان نمی­توانست او را از دستیابی به خواسته خود منصرف کند. البته در همان زمان متوجه شدم که حتی هیچ مانعی نیز نمی تواند از نظر فیزیکی مانع او شود. او ژنتیک لازم برای تبدیل شدن به بهترین بدن دنیا را داشت. اما روحیه و باور او بود که او را متمایز کرده بود.

روز 51 سرشانه، بازو و شکم
1

پرس سرشانه با هالتر

10 ست 4 تکرارسوپرست:
2

پرس سرشانه آرنولدی

5 ست 8 تکرار


نشر از بغل

5 ست 8 تکرارسوپرست:
3

سرکول با دمبل

5 ست 6 تکرار


نشر از طرفین نشسته

5 ست 12 تکرار4

جلوبازو هالتر

5 ست 8 تکرار سپس 3 ست 5 تکرار (در مجموع 8 ست)سوپرست:
5

جلوبازو تمرکزی

5 ست 6 تکرار


جلوبازو دمبل

5 ست 6 تکرار6

پرس سینه دست جمع

8 ست 8 تکرارسوپرست:
7

اسکال کراشر با دمبل

5 ست 15 تکرار


پشت بازو دمبل ایستاده

دست 5 ست 15 تکرارسوپرست:
8

چرخش مچ (کف دست به سمت بالا)

5 ست 12 تکرار


چرخش مچ (کف دست به سمت پایین)

5 ست 12 تکرار9

دراز نشست

5 ست 25 تکرار

BMI خودتون رو بدونید

Body Mass Index یا BMI معیار اندازه گیری چربی بدن هست و دونستنش برای شما خیلی اهمیت داره.

CM
KG