آموزش اصولی حرکت کشش زیر بغل از جلو

کشش زیر بغل از جلو یکی از رایج ترین تمرینات بدنسازی است. اگر در باشگاهی بسیار پیشرفته و یا قدیمی تمرین کنید، هر روزه افراد بسیاری را خواهید دید که این تمرین را انجام می دهند.

انجام اصولی کشش زیربغل از جلو سخت نیست، اما بسیاری از افراد بدون استفاده از تکنیک های اصولی بدنسازی آن را انجام می دهند. علی رغم اینکه انجام غیراصولی آن می تواند منجر به آسیب دیدگی شما شود، رعایت نکردن تکنیک آن باعث می شود فشار از روی عضله زیربغل برداشته شده و بر دیگر ماهیچه ها از جمله عضله لوزی پشت، جلوبازو و حتی بخش تحتانی پشت وارد شود.

در ویدیو زیر با نحوه انجام اصولی و تکنیک ویژه کشش زیربغل از جلو آشنا خواهید شد.

برای نتیجه بهتر از وزنه سبک تر استفاده کنید

اغلب می بینم که افراد بر روی دستگاه کشش زیربغل قرار می گیرند و سعی می کنند از سنگین ترین وزنه ممکن استفاده کنند. سنگین بودن را زمانی به راحتی می توانید تشخیص دهید که می بینید آن شخص برای پایین آوردن وزنه به جای استفاده از ماهیچه هدف، دیگر عضله ها را نیز درگیر کرده و بدنش را بیش از حد مجاز حرکت می دهد.

هدف شما از انجام کشش زیربغل از جلو باید عریض کردن ماهیچه های زیر بغل و تقویت سوریتس باشد. عقب و جلو بردن بالاتنه باعث درگیر شدن عضله های دیگر و کم شدن فشار بر روی ماهیچه هدف خواهد شد. انجام اشتباه و غیراصولی این تمرین نه تنها به عریض شدن زیر بغل های شما کمکی نخواهد کردT بلکه تاثیری نیز نخواهد داشت.

به همین دلیل است که اولین قانون انجام کشش زیربغل از جلو استفاده از وزنه مناسب است.

 

حالت درست بدن را رعایت کنید

اگر شما نیز بدن خود را تکان می دهیدT باید از این پس از وزنه سبک تری استفاده کنید. زمان آن فرا رسیده است که با استفاده از وزنه مناسب، این تمرین بدنسازی را اصولی انجام دهید. اما قبل از آنکه میله را بگیرید ابتدا باید ارتفاع صندلی را تنظیم کنید. باید صاف بنشینید، باسن شما باید به صورت کامل روی صندلی قرار گرفته باشد و پاهای خود را زیر پَد محل قرار گیری پاها محکم نگه دارید.

پس از آنکه میله را در دست گرفتید، قبل از پایین آوردن آن، عضله های زیربغل را درگیر کنید. برای اینکار سینه را بالا داده، سرکول ها را پایین داده و سر را کمی به سمت عقب مایل کنید. دقت کنید در تمام مدت بدن شما باید صاف باشد و به عقب مایل نشود. در هنگام پایین بردن میله آرنج ها را به سمت زمین نزدیک کنید.

وزنه را به آرامی پایین برده، زیربغل ها را منقبض کنید سپس به آرامی میله را بالا ببرید. تنها آرنج ها باید کاملاً متحرک باشند. فراموش نکنید در صورت مایل کردن بدن خود به عقب، عضله های لوزی پشت درگیر خواهند شد.

زمانی که مطمئن شدید می توانید وزنه را با حفظ حالت درست بدن پایین ببرید، می توانید از وزنه های سنگین تری استفاده کنید. با این وجود زمانی که احساس کردید سرکول ها نیز درگیر شده اند، باید بدانید که وزنه سنگین تر از حد توان شماست و باید آن را سبک کنید.

تمرینات بدنسازی را اصولی انجام دهید

با انجام کشش زیربغل از جلو می توانید زیربغل هایی عریض تر و قطور تر داشته باشید. همان طور که آموزش اصولی اسکوات، جلوبازو هالتر و شکم کرانچ را یاد گرفتید، با انجام اصولی این تمرینات بدنسازی می توانید نتایج بهتری گرفته و از آسیب دیدگی دور بمانید.


نظر شما چیست؟

(اختیاری)