Notice: A non well formed numeric value encountered in /home/royalbody/domains/royalbody.ir/public_html/bin/jdf.php on line 17

Notice: A non well formed numeric value encountered in /home/royalbody/domains/royalbody.ir/public_html/bin/jdf.php on line 17

Notice: A non well formed numeric value encountered in /home/royalbody/domains/royalbody.ir/public_html/bin/jdf.php on line 17

هفته سوم، روز 15

تغذیه

هفته سوم، روز 15


فوائد بی شمار پودرهای مکمل پروتئین تنها به شیک های پروتئینه ختم نمی شود. امروز یاد خواهید گرفت چگونه از مکمل های پروتئین در برنامه غذایی خود به روش متفاوتی استفاده کنید تا بتوانید انرژی لازم برای انجام تمرینات، ریکاوری و رشد ماهیچه های خود را تامین کنید.

قطعاً تا به حال می دانید که برنامه های غذایی که میزان پروتئین بیشتری دارند باعث بهبود بادی کامپوزیشن و نتایجی حاصل از تمرینات شما می شوند. بنابراین سعی کنید پروتئین بیشتری در برنامه غذایی خود مصرف کنید. اما سوال این است که چگونه می توان این کار را انجام داد؟

ساده ترین راه حل نوشیدن شیک های پروتئین و استفاده از مکمل است اما مسائل مالی و هزینه های زیاد تامین مکمل به کنار، مصرف زیاد مکمل های ورزشی همیشه بی ضرر نیست. به همین دلیل است که انواع دیگر مواد غذای حاوی پروتئین به شما کمک بسیار زیادی خواهد کرد.

توضیحات بیشتر را از زبان کاتلین تسوری در ویدیوی روز 15 از برنامه بدنسازی 30 روزه مخصوص افراد مبتدی خواهید شنید.

چالش روز 15:

در مورد پروتئین بار بیشتر مطالعه کنید.

در منزل یک پروتئین بار برای خود تهیه کنید تا بتوانید از آن در هفته ای که پیش رو دارید استفاده کنید.

حرفه ای شوید!

آیا آماده اید تا یاد بگیرید چگونه می توانید با ایجاد تغییرات کوچک میزان مصرف پروتئین خود را بیشتر کنید؟ بسیار خوب بیایید شروع کنیم. اولین گزینه پیش روی شما نوشیدنی های پروتئینه از پیش بسته بندی (RTD) شده است. مزیت های این نوع نوشیدنی ها به وضوح مشخص است: راحتی مصرف و پروتئین زیاد.

اما مواردی مانند شکر زیاد و در نتیجه کالری بالا باید همیشه در نظر گرفته شوند. سعی کنید در هنگام خرید این نوع نوشیدنی ها از داروخانه ها همیشه برچسب ارزش غذایی آن ها را مطالعه کنید. با وجود مصرف این نوشیدنی های پروتئین دار در زمان هایی که می دانید پروتئین لازم به بدن شما نخواهد رسید می تواند بسیار سودمند باشد.

همان طور که از زبان کاتلین تسوری شنیدید، گزینه دیگری که پیش روی شما قرار دارد پروتئین بار است. این روزها انواع پروتئین بار در داروخانه ها و سوپر مارکت های بزرگ پیدا می شود اما آیا همه آن ها سالم و سودمند هستند؟ صادقانه بگوییم، خیر. همانند نوشیدنی های پروتئین دار شما باید به برچسب ارزش غذایی این محصولات توجه کنید و از مواردی که شکر، چربی و کالری بسیار زیادی دارند دوری کنید. اما گزینه بهتری که پیش رو دارید پختن این نوع بارها یا کیک های پروتئینه است. شما خودتان می توانید آن ها را پخته و در هنگام نیاز مصرف کنید. به همین دلیل است که بسیاری از ورزشکاران مکمل های خود را در بسته های 10 پوندی (5 کیلوگرمی) تهیه می کنند، زیرا علاوه بر به صرفه بودن، می توانند از آن در پختن کیک های پروتئین دار استفاده کنند.

برای مشاهده دستور پخت این اسنک های خوشمزه می توانید به بخش آشپزی ورزشی وب سایت رویال بادی مراجعه کنید.

در پایان دستور پخت یک نوع کیک پروتئین دار را برای شما قرار داده ایم. همین امروز آن را آماده کنید و از خوردن آن لذت ببرید.

 

کیک پروتئین مخصوص بدنسازان

مواد لازم:

آرد بادام 1 فنجان

پودر پروتئین 2 اسکوپ

جوش شیرین نصف قاشق چای خوری

نمک نصف قاشق چای خوری

پودر کاکائو 4 قاشق غذاخوری

سفیده تخم مرغ دو تا سه فنجان

سس سیب طبیعی 230 گرم

آب 120 میلی لیتر

شکر (در صورت تمایل) یک چهارم فنجان

 

دستور پخت:

مواد خشک را ابتدا با یکدیگر مخلوط کنید

مواد مایع را به مخلوط اضافه کرده و به خوبی هم بزنید

ظرف مخصوص فر را آماده کرده و کف آن را کمی چرب کنید

مخلوط را به مدت 30 دقیقه در فر با دمای 180 درجه سلسیوس بپزید

 

جدول ارزش غذایی:

کالری 1289

چربی 62.4 گرم

کربوهیدرات 253.2

پروتئین 93.5 گرم

 

دقت کنید میزان کیک آماده شده برای مصرف یک هفته شما است.

BMI خودتون رو بدونید

Body Mass Index یا BMI معیار اندازه گیری چربی بدن هست و دونستنش برای شما خیلی اهمیت داره.

CM
KG